نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: بی خوابی و بی قراری مردانه

4217
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46057
    تشکـر
    34
    تشکر شده 18 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

بی خوابی و بی قراری مردانه

سلام
    من تو تاپیک قبلی تقریباً توضیح دادم که چجوری عشق یه خانوم افتاد به جونم اما در نهایت گفتن یکی دیگه رو دوس دارن و به نتیجه نرسید...
    حالا مشکلی که ورای هم مشغله ذهنی که دارم و کار و زندگیم رو مختل کرده، بی خوابی و بی قراریه.

شبا نمیتونم بخواب برم همش غلت میزنم رو تخت دلم میخواد کسی رو بغل میکردم و تنهایی اذیتم میکنه....

حتی اگه با قرصی چیزی بخوابم باز میانه شب بیدار میشم و فکر و ذهنم درگیر این قضیه و خوابم نمیبره. این مشکل از موقع شروع ماجرایی که گفتم پیداش شده.

میدونم مسله اصلی اینه که ذهنم درگیر داشتن همسره اما هنوز نتونستم خودمو بکشم بیرون.

ممنون میشم راهنمایی های خوبتون رو دریغ نکنید.
    ویرایش توسط علی 28 : 02-01-2021 در ساعت 03:30 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : بی خوابی و بی قراری مردانه

سلام،
    متأسفانه مشکل شما مشکل خیلی از جوونای امروزیه.

با وجود موانع زیادی که در مسیر ازدواج وجود داره و بالا رفتن سن ازدواج خیلیا با این مساله درگیرن و دختر و پسر هم نداره.

به شما حق میدم ، سختی این شرایط قابل درکه.
    اما به نظر من توی چنین موقعیتی باید اهداف دیگه ای برای خودتون مشخص کنین و سعی کنین با پرداختن به اونها فرصتی برای دامن زدن به این احوالات منفی پیدا نکنین.

توی زندگی اهداف و مسیرهای متنوعی برای آدما وجود داره که ازدواج فقط یکی از اوناس ،
    نباید همه انرژی و همه تایم زندگیمون در کش و قوس با یک هدف بگذره .

این خیلی بهمون کمک میکنه اگه روی دیدگاهمون اینطور کار کنیم که ابعاد مختلفی رو در گذر زندگی برای خودمون در نظر بگیریم و طبق اولویت بندی، به همه اونها به اندازه اهمیتشون توجه کنیم و اجازه ندیم موضوعات دیگه روشون تاثیر بزارن .

مثلا برای منِ نوعی میتونه دغدغه ازدواج و پیدا کردن همسر مناسب وجود داشته باشه،
    در کنارش میتونم دغدغه موفقیت و پیشرفت توی شغلمو داشته باشم،
    میتونم دغدغه ورزش و حفظ سلامتی و تندرستیم رو داشته باشم،
    ممکنه به یه هنر یا حرفه خاص علاقه داسته باشم و مایل باشم دنبالش کنم،
    میتونه حفظ و قوت بخشیدن به روابط عاطفی که با عزیزان و خانوادم دارم واسم مهم باشه و وقت گذاشتن و با اونها بودن جزء دغدغه های خیلی مهمم در زندگی باشه.

یا حتی اگه کار فیزیکی خاصی نمیخوام انجام بدم همینکه خودمو مسئول حال خوب خودم بدونم و برام مهم باشه در حد توانم حال بهتری در دیگران ایجاد کنم ، همین میتونه یکی از اصول اخلاقی زندگیم باشه و بهم این اجازه رو نده که ساعتها رو به ناامیدی و افسردگی سپری کنم.

سعی کنین تک بُعدی پیش نرین.

زندگی بسیار میتونه پر از انگیزه و شوق زیستن باشه اگه خودمون بخوایم...

3. کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط علی 28 نمایش پست ها
    سلام
    من تو تاپیک قبلی تقریباً توضیح دادم که چجوری عشق یه خانوم افتاد به جونم اما در نهایت گفتن یکی دیگه رو دوس دارن و به نتیجه نرسید..
    ممنون میشم راهنمایی های خوبتون رو دریغ نکنید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز

ابتدا بگم احساساتی که تجربه میکنید وجه مشترک خیلی از افرادی هست که هنوز ازدواج نکردن و در عالم تجرد هستند !

بزارین از نگاه علمی مشکل شما رو بررسی کنیم

کلا خانوم ها در هر سن و با هر سبک زندگی ، بیشتر از مردها احساس تنهایی میکنند ؛ اما این نتیجه در مورد خانوم های مجردصادق نیست. یا آمار کمی از خانوم های مجرد رو دربر میگره

در حالی که زن های متاهل بیشتر از مردهای متاهل از احساس تنهایی شکایت دارند، آقایون مجرد بیشتر از خانوم های مجرد با این احساس دست و پنجه نرم میکنند.
    و این وابستگی ذهنی آقایون رو اثبات میکنه
    یعنی شما توی ذهن تون تنها هستید
    درمورد وابستگی ذهنی آقایون و احساس تنهایی که شما احساس میکنید رابطه ای وجود داره که من براتون توضیح میدم

این رابطه شامل تئوری های آقایون و موارد زیر میشه

کمبود مهارت های اجتماعی، مشکلات موقعیتی – برای مثال انزوای جغرافیایی یا اجتماعی - داشتن انتظارات غیر واقعی از خود و دیگران، سابقه وابستگی ناکارآمد ( شکست عشقی ) یا مشکل در ایجاد اعتماد و محبت در اعضای خانواده ،

یعنی کافیه شما بخواین و گام بردارین و تلاش کنید و اعتماد بنفس و دامنه روابط تون رو گسترش بدین اون موقع دیگه ضعف شما برطرف میشه و با عملکرد بهتر وابستگی ذهنی شما کاهش میده

اتفاقا تمایل به بغل کردن خودش نشونه وابستگی ذهنی هستش
    یعنی درسته که شما نیاز به حضور فیزیکی شریک زندگی دارید اما این وابستگی ذهنی باعث میشه که این احساس شمارو در رختخواب اذیت کنه

باید از بی خوابی پرهیز کنید
    زمانی که به خاطر کم خواب بودن، گیج، خسته و بی حوصله هستین نه خودتون انرژی ایجاد رابطه با دیگران رو دارید نه اونها انگیزه برای روبرو شدن با شما رو دارن . شمایی که بیشتر وقت ها دمغ هستین ، ممکنه انگیزه آدم های اطراف خودتون رو برای ساختن لحظات خوش مشترک ، از بین ببرید و به خاطر روی فرم نبودن حالتون ، هر روز تنها تر باشید .
    پس اول نباید دمغ باشین و باید تلاش کنید حال خوشی رو تجربه کنید ....
    درگام بعد باید با یک روانشناس حرفه ای گفت گو کنید
    افرادی که با روانشناس وارد مشورت و گفت گو میشن الزاما بیمار نیستن ، شما برای فراگیری مهارت ارتباط و تقویت اعتماد به نفس مراجعه میکنید
    درگام بعد سعی کنید برای خودتون ارزش قائل باشید و تفریحات فردی داشته باشین
    ببینید شما اگر ازدواج هم کنید نمیتونید با ایشون باشگاه بری و تفریحات مردونه داشته باشی
    پس سعی کن تفریح داشته باشی و خوشحالی رو به خودتون هدیه کنید
    درگام بعد رابطه خودتون رو با خدا تقویت کنید و ازش بخواین نیمه گم شده زندگی تون رو سرراه شما قرار بده

5. 2 کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46057
    تشکـر
    34
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام،
    متأسفانه مشکل شما مشکل خیلی از جوونای امروزیه.

با وجود موانع زیادی که در مسیر ازدواج وجود داره و بالا رفتن سن ازدواج خیلیا با این مساله درگیرن و دختر و پسر هم نداره.

به شما حق میدم ، سختی این شرایط قابل درکه.
    اما به نظر من توی چنین موقعیتی باید اهداف دیگه ای برای خودتون مشخص کنین و سعی کنین با پرداختن به اونها فرصتی برای دامن زدن به این احوالات منفی پیدا نکنین.

توی زندگی اهداف و مسیرهای متنوعی برای آدما وجود داره که ازدواج فقط یکی از اوناس ،
    نباید همه انرژی و همه تایم زندگیمون در کش و قوس با یک هدف بگذره .

این خیلی بهمون کمک میکنه اگه روی دیدگاهمون اینطور کار کنیم که ابعاد مختلفی رو در گذر زندگی برای خودمون در نظر بگیریم و طبق اولویت بندی، به همه اونها به اندازه اهمیتشون توجه کنیم و اجازه ندیم موضوعات دیگه روشون تاثیر بزارن .

مثلا برای منِ نوعی میتونه دغدغه ازدواج و پیدا کردن همسر مناسب وجود داشته باشه،
    در کنارش میتونم دغدغه موفقیت و پیشرفت توی شغلمو داشته باشم،
    میتونم دغدغه ورزش و حفظ سلامتی و تندرستیم رو داشته باشم،
    ممکنه به یه هنر یا حرفه خاص علاقه داسته باشم و مایل باشم دنبالش کنم،
    میتونه حفظ و قوت بخشیدن به روابط عاطفی که با عزیزان و خانوادم دارم واسم مهم باشه و وقت گذاشتن و با اونها بودن جزء دغدغه های خیلی مهمم در زندگی باشه.

یا حتی اگه کار فیزیکی خاصی نمیخوام انجام بدم همینکه خودمو مسئول حال خوب خودم بدونم و برام مهم باشه در حد توانم حال بهتری در دیگران ایجاد کنم ، همین میتونه یکی از اصول اخلاقی زندگیم باشه و بهم این اجازه رو نده که ساعتها رو به ناامیدی و افسردگی سپری کنم.

سعی کنین تک بُعدی پیش نرین.

زندگی بسیار میتونه پر از انگیزه و شوق زیستن باشه اگه خودمون بخوایم...
    سپاس بی کران...

7. 2 کاربران زیر از علی 28 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46057
    تشکـر
    34
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Saltanat نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به شما دوست عزیز

ابتدا بگم احساساتی که تجربه میکنید وجه مشترک خیلی از افرادی هست که هنوز ازدواج نکردن و در عالم تجرد هستند !

بزارین از نگاه علمی مشکل شما رو بررسی کنیم

کلا خانوم ها در هر سن و با هر سبک زندگی ، بیشتر از مردها احساس تنهایی میکنند ؛ اما این نتیجه در مورد خانوم های مجردصادق نیست. یا آمار کمی از خانوم های مجرد رو دربر میگره

در حالی که زن های متاهل بیشتر از مردهای متاهل از احساس تنهایی شکایت دارند، آقایون مجرد بیشتر از خانوم های مجرد با این احساس دست و پنجه نرم میکنند.
    و این وابستگی ذهنی آقایون رو اثبات میکنه
    یعنی شما توی ذهن تون تنها هستید
    درمورد وابستگی ذهنی آقایون و احساس تنهایی که شما احساس میکنید رابطه ای وجود داره که من براتون توضیح میدم

این رابطه شامل تئوری های آقایون و موارد زیر میشه

کمبود مهارت های اجتماعی، مشکلات موقعیتی – برای مثال انزوای جغرافیایی یا اجتماعی - داشتن انتظارات غیر واقعی از خود و دیگران، سابقه وابستگی ناکارآمد ( شکست عشقی ) یا مشکل در ایجاد اعتماد و محبت در اعضای خانواده ،

یعنی کافیه شما بخواین و گام بردارین و تلاش کنید و اعتماد بنفس و دامنه روابط تون رو گسترش بدین اون موقع دیگه ضعف شما برطرف میشه و با عملکرد بهتر وابستگی ذهنی شما کاهش میده

اتفاقا تمایل به بغل کردن خودش نشونه وابستگی ذهنی هستش
    یعنی درسته که شما نیاز به حضور فیزیکی شریک زندگی دارید اما این وابستگی ذهنی باعث میشه که این احساس شمارو در رختخواب اذیت کنه

باید از بی خوابی پرهیز کنید
    زمانی که به خاطر کم خواب بودن، گیج، خسته و بی حوصله هستین نه خودتون انرژی ایجاد رابطه با دیگران رو دارید نه اونها انگیزه برای روبرو شدن با شما رو دارن . شمایی که بیشتر وقت ها دمغ هستین ، ممکنه انگیزه آدم های اطراف خودتون رو برای ساختن لحظات خوش مشترک ، از بین ببرید و به خاطر روی فرم نبودن حالتون ، هر روز تنها تر باشید .
    پس اول نباید دمغ باشین و باید تلاش کنید حال خوشی رو تجربه کنید ....
    درگام بعد باید با یک روانشناس حرفه ای گفت گو کنید
    افرادی که با روانشناس وارد مشورت و گفت گو میشن الزاما بیمار نیستن ، شما برای فراگیری مهارت ارتباط و تقویت اعتماد به نفس مراجعه میکنید
    درگام بعد سعی کنید برای خودتون ارزش قائل باشید و تفریحات فردی داشته باشین
    ببینید شما اگر ازدواج هم کنید نمیتونید با ایشون باشگاه بری و تفریحات مردونه داشته باشی
    پس سعی کن تفریح داشته باشی و خوشحالی رو به خودتون هدیه کنید
    درگام بعد رابطه خودتون رو با خدا تقویت کنید و ازش بخواین نیمه گم شده زندگی تون رو سرراه شما قرار بده
    ممنون بابت وقتی که گذاشتید

9. کاربران زیر از علی 28 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد